problemen met SSD van iMac

Status
Niet open voor verdere reacties.

Audass

Gebruiker
Lid geworden
16 mrt 2014
Berichten
436
Besturingssysteem
MacIos
Hello

ik wil het niet toeschrijven aan de update maar na de update van OS X 10.10.3 ben ik in de problemen geraakt met mijn HD. De combo heeft niks verholpen. Zoals ook niet Disk Utility . Ik word steeds verwezen naar recovery mode en als ik dan disk utility uitvoer schijnt alles verholpen. Maar als ik in gewone mode opstart dan is er niks hersteld en blijf ik zitten met problemen in het filesystem. Ook Disk Warrior versie 4 bracht geen oplossing.
Heeft iemand onder u een idee wat er gaande is. Ik kan mij moeilijk voorstellen dat de SSD kapot is ???
Maar wat kan ik nog doen om een reparatie tot stand te brengen ,aub

Met dank en vriendelijke groeten

Audass
 
Hallo Audass. Ik probeer mee te denken. Ik denk ook niet dat dat ding kapot is maar een idee als deze zou dat kunnen.

Zorg er voor dat de data op de harde schijf of partitie, minder groot is dan de omvang van de SSD. Is dat bij jou zo of wat is er aan de hand?

http://hddcaddy.nl/2014/04/02/hoe-groot-moet-mijn-ssd-zijn/

of deze engelstalige.
https://support.apple.com/en-us/HT201314

Nederlands is er ook nog
https://support.apple.com/nl-nl/HT201314

Heb je er wat aan? Of bekijk deze eens.

http://www.appletips.nl/tips-voor-het-plaatsen-van-een-ssd-in-je-mac/
 
Laatst bewerkt:
wat er zich voordoet is het volgende.

Aanvankelijk wou iMac niet opstarten . Werd aan de praat gekregen via aangesloten HD.
Vervolgens werd opgestart met command R in recovery mode aan disk utilities toegepast. Veel fouten ontdekt op HD en in permissions gerepareerd. Daarna wordt opgestart in gewone mode en disk utilities geeft opnieuw veel fouten en zegt " ga naar recovery mode voor herstel"
Ook wer disk warrior versie 4 gerund.
De procedure van disk utikity in recovery mode en gewone mode werd een drietal keren herhaald. Het probleem of de problemen in het filesysteem blijft bestaan. Ook heb ik eens een melding gekregen (met graph in disk warrior, denk ik) dat er 3% slechte items zijn op de SSD.
We zijn einde raad ! Ik denk dat de miserie veroorzaakt is door CleanMyMac ??????????

Mvg

Audass
 
Welke SSD zit er in je iMac?
Kun je SMART Utility eens laten lopen op de iMac? Deze kun je gratis downloaden en 4x gebruiken. DOWNLOAD SMART UTILITY
Deze leest de harde schijf uit op fouten.

Kun je als hij klaar is, een screenshot van SMART Utility hier neerzetten?


CleanMyMac is troep, dit veroorzaakt allerlei software problemen, met gevolg dat je systeem niet meer opstart. Zelfde geld voor MacKeeper, Onyx, Memorycleaner, enz..
 
Laatst bewerkt:
Hele

sinds laatste bericht van Wouterjuh88is is opnieuw een en ander gebeurd :

1. Met Disk Warrior 5.0 werd filesysteem rebuild

2. dan werd disk utility gerund en fouten werden ontdekt door verify disk

3. in recovery mode werd gepoogd deze fouten te herstellen met disk utility ; zogezegd was alles hersteld

4. in normale mode werd opnieuw disk utility gerund en volgende fouten kwamen wederom naar boven en er werd opnieuw gevraagd een herstel uit te voeren in recovery mode.

Welke fouten kwamen te voorschijn :

1. incorrect number of extended attributen

2. invalid leaf record

3. volume bitmap needs minor repair for under allocation

4. invalide volume for block count

5. the volume of Mac SSD was found corrupt and needs to be repaired

Dit laatste hebben we niet meer uitgevoerd.

Is voor deze problematiek een oplossing , aub . Wij zijn de wanhoop nabij want er is al gedurende een werkdag gepoogd de zaak op te lossen.

met dank bij voorbaat

Audass
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan