Je kunt maar 1 DHCP server hebben in een IP-netwerkje.
Dus
1. Je stelt de werkstations met een handmatig ingestelde IP in (ip-adres, subnetmasker standaardgateway, DNS-server)
2. óf je laat een DHCP server dat doen
a. Als je DHCP server functionaliteit configureert en aanzet op de SBS server, dan moet je de DHCP server functionaliteit op het LAN gedeelte van de router uitschakelen.
b. Als je de DHCP server functionaliteit configureert en aanzet op de router, dan moet je de DHCP functionaliteit op de server niet aanzetten. In de DHCP scope gegevens die de router gebruikt moet dan als eerste DNS server het vaste ip-adres van de SBS server worden aangegeven, zodat er in het domein ook aangemeld kan worden.
Het LAN ip-adres van een router is altijd vast ingesteld, de router maakt dus zelf géén gebruik van DHCP om een ip-adres aan de LAN-kant te krijgen.
Succes,
Tijs.