scanner doet het niet omdat firewall aanstaat?

Status
Niet open voor verdere reacties.

crazyheels

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
27 mei 2002
Berichten
1.214
Hier op kantoor staat een Ricoh multicopier met scan mogelijkheden.

Wij hebben ADSL van KPN/XS4ALL met een Alcatel modem/router en daarop een sweex 10/100 hub.

Als we willen scannen zegt de computer dat ie de scanner niet kan vinden.

Wij gebruiken ZA op iedere computer, maar ook als we die uitschakelen en de XP firewall aanzetten kunnen we niet scannen.

Dat kan dus wel als de firewall niet aanstaat.

Wie weet een oplossing?
 
Hai Bennie,

Maakt niet uit welke firewall aanstaat, de scanner scant niet, welke er ook aanstaat, de ZA of de XP interne.

Als er geen firewall aanstaat gaat ie als een speer
 
hoe is die scanner op de pc aangesloten??

USB? LAN? Het zal em daar wel zitten vermoed ik. Een firewall sluit alle poorten en daardoor ook die van de PSC. (printer - scanner - copier) Nu ben ik niet zo een netwerkspecialist, maar waarom draai je de 2 firewalls? Is het niet beter alleen ZA te gebruiken en de XP firewall uit te zetten?
 
Hallo crazyheels.

Dat is nou net wat het belangrijkste is van een firewall. Het voorkomen dat, vanuit internet, het netwerk bereikt wordt.

Ik kan mij nu het volgende voorstellen:
Netwerk werkt wel. Dat wil dus zeggen dat je aan zonealarm hebt doorgegeven dat dat mag. Wat dus betekend dat iedereen op internet dit dus ook mag.
Dat de printer/scanner niet werkt komt omdat deze met een ldp server is uitgerust. Dat werkt via tcp/udp poort 515, en die is niet open gezet. Maar goed ook anders kan heel internet met die printer/scanner werken.

Wat je moet doen is alle firewalls deinstaleren, en de firewall van de router gaan gebruiken.

Groetjes Erik Rothuis
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan