services.exe / inet20004

Status
Niet open voor verdere reacties.

geronimo75

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
6 apr 2006
Berichten
2
Hello y´all!

Ik heb het volgende probleem en zoek advies.
Mijn PC (die overigens op Win 98 SE draait) vertoonde wat ongewone dingen (vorig weekend) en in de task manager trof ik het proces "services.exe" aan. Vond ik verdacht en kwam uiteindelijk tot de conclusie dat het een virus of spyware betrof.
Het bestand services.exe is weliswaar een vereist windows systeembestand, echter in dit geval een geïnfecteerd bestand in de map Windows\INET20004. Bij Symantec bekend als Trojan.Bookmarker.J. Het bestand is verwijderd, evenals de verwijzingen ernaar in het register en win.ini. Echter de PC blijft raar doen. Het lijkt erop dat het systeem voortdurend op de achtergrond iets aan het uitvoeren is (=???) , meldt dat er geen internetverbining beschikbaar is terwijl er geen programma´s runnen die om verbinding vragen, en om de haverklap krijg ik de melding "dit programma heeft een ongeldige bewerking uitgevoerd en wordt afgesloten". Dit betreft dan Windows Explorer zowel als Internet Explorer. In sommige gevallen wordt windows afgesloten.
Ergens heb ik het idee dat dit komt omdat services.exe (zoals het in windows hoort te draaien) wellicht niet meer werkt of zelfs verwijderd is. Heeft iemand hier ervaringen mee? Weet iemand waar het oorspronkelijke bestand zou moeten staan en of het terug te plaatsen / te repareren is?
Overigens, wat ik ook vreemd vond : Norton AV herkende het virus niet, terwijl het bekend is sinds eind november vorig jaar. Bovendien heb ik gisteren Live Update uitgevoerd, omdat de updates doorgaans op woensdag online komen, echter ik kreeg een melding dat het programma (incl. virusdefinities) volledig up-to-date is. Da´s toch ook vreemd?

Iemand een idee? Alvast bedankt.

Jeroen
 
Ga naar onderstaande ,Experts zullen je verder adviseren wat te doen.

• Lees dit bericht goed door:
http://www.nucia.nl/forum/showthread.php?t=12

• Kijk hier voor uitleg Hijackthis:
http://www.nucia.nl/toonhandleiding.php?handleidingid=9

• Plaats daarna je Hijackthis log in de volgende sectie:
http://www.nucia.nl/forum/forumdisplay.php?f=38

• Vermeld daar ook je probleem erbij.

• Zie ook deze mededeling, waarom je de Hijackthis log op een ander forum moet plaatsen: http://www.helpmij.nl/forum/announce...s=&forumid=272
 
voordat je een log gaat plaatsen zou je eens kunnen scannen op spyware met ewido
Kijk eens wat er dan gevonden wordt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan