Daarom host ik het dus niet daar.... ik heb zelf een server en de backup server staat bij iemand anders die ik vertrouw. Zijn backups staan omgekeerd bij mij. Op die manier heb ik ook bij brand/diefstal altijd een backup. De servers kan ik net als Skydrive als lokale schijven benaderen met een gratis programma Netdrive. Een macbook kan het zonder een hulpprogramma, het gaat nl via webdav en apple ondersteunt dat 100%.
Kosten? Regel zoveel mogelijk zelf (kasten en toetsenborden) en koop een zuinig moederbord met CPU erop. Rond de 100 euro heb je ze. Dan heb je alleen nog een voeding en wat RAM nodig. Harde schijven: 2 TB voor ruim 70 euro.
http://tweakers.net/categorie/50/in...7iCH1DybbYUlpU8lW-LOb65STQ1KrsThOgR9SNwpRSegA
mobo ~100
ram ~50
zuinige voeding ~75
1x HD ~ 75
Totale prijs 300 euro per server als je de rest bij elkaar weet te schrapen.
Monitor heb je niet nodig, alleen even bij het installeren (voor onderhoud gebruik ik op afstand Teamviewer, werkt ook onder Debian).
Software: ik heb Debian geïnstalleerd met webdav
http://bernaerts.dyndns.org/linux/75-debian/62-debian-webdav-share
(via https/ssh te benaderen, maar dat valt onder webdav, poort 443)
Als je het dus met iemand weet te delen, dan kost het niet zoveel.
Ta.... het is maar hoe belangrijk je backups vindt.... en zeker op een andere plek.
Je kunt ook een NAS kopen, maar dan ben je voor de kale NAS al dat bedrag kwijt als je een grotere NAS wilt zeker.
Wij hebben er veel meer dan 1 HD inhangen, dus dan kom je in de duurdere NAS'sen terecht...en kan een eigen server wel uit.
Niet alle NAS'sen ondersteunen webdav.