Hoi,
Als je echt graag zelf een programma hiervoor wil maken, kan je misschien even naar PHP kijken. PHP is een server-script taal die dit denk ik wel kan regelen:
http://php.net/. Hiervoor heb je wel een server met PHP nodig, maar die zijn er zat (gratis) te krijgen.
Je hebt vast wel eens een website gezien met eerst de naam, dan de document naam en dan een vraagteken met nog wat erachter. Dit zijn variablen die je met PHP (misschien ook met andere server talen) kan gebruiken. Omdat je ze in de URL kan meegeven (met waardes) is het makkelijk om het te gebruiken met VB.NET. Let wel op dat het niet de veiligste manier is om tekst naar een server te versturen.
Het bekendste voorbeeld van een website wat een script gebruikt waarbij de variablen op die manier verzonden worden is google:
https://www.google.nl/search?q=Helpmij.nl.
Je kan bijvoorbeeld deze code gebruiken (in PHP):
PHP:
<?php
if (isset($_GET['q']))
{
$filename = 'test.txt';
$somecontent = $_GET['q'];
// Let's make sure the file exists and is writable first.
if (is_writable($filename)) {
// In our example we're opening $filename in append mode.
// The file pointer is at the bottom of the file hence
// that's where $somecontent will go when we fwrite() it.
if (!$handle = fopen($filename, 'a')) {
echo "0 Cannot open file ($filename)";
exit;
}
// Write $somecontent to our opened file.
if (fwrite($handle, $somecontent) === FALSE) {
echo "0 Cannot write to file ($filename)";
exit;
}
echo "1 Success, wrote ($somecontent) to file ($filename)";
fclose($handle);
} else {
echo "0 The file $filename is not writable";
}
}
?>
Het PHP gedeelte komt grotendeels hiervandaan, ik heb het slechts een beetje aangepast:
http://nl1.php.net/manual/en/function.fwrite.php.
De code zal alles wat in de variable q staat bij het bestand 'test.txt' toevoegen. Als je het bestand iedere keer leeg wil hebben, kan je even
hier kijken.
De makkelijkste manier om dit in VB.NET te gebruiken is de volgende:
[CPP] Dim WebC As New Net.WebClient
Dim Responce As String = WebC.DownloadString("URL.com/PHPSCRIPTNAAM.php?q=" & ToeTeVoegenTekst)
If Responce.Substring(0, 1) = 0 Then
MsgBox("Error: " & vbNewLine & Responce.Remove(0, 2))
ElseIf Responce.Substring(0, 1) = 1 Then
MsgBox("Succes!")
End If[/CPP]
Ik heb beide codes niet geprobeerd omdat ik nu geen tijd heb om alles te controleren, maar als ik er morgen tijd voor heb dan doe ik dat nog even. Ik hoop dat je hier wat aan hebt als je alsnog zelf het programma wil bouwen. Als je dat niet wil doen kan je of edmoor zijn oplossing gebruiken of even googlen naar 'online notepad'. Ik denk dat er zat websites zijn die doen wat je wil zonder dat je iets hoeft te installeren.
Succes!
MartinJM
PS: Anders kan je ook naar
Google Drive of
Evernote kijken. Ik denk dat die ook ongeveer doen wat je wil.