Tip: geluid CapsLock (en NumLock)

Status
Niet open voor verdere reacties.

Esceha

Gebruiker
Lid geworden
21 apr 2007
Berichten
33
Waarde lezers,

Het gebeurt iedereen wel eens. Je hebt een stukje geschreven en dan blijkt de Numlock toets al die tijd te zijn ingedrukt, want velen letten - net als ik - niet op het al dan niet brandende ledje. Hoe een geluidje aan de Numlock toegevoegd kan worden in vorige versies van Windows zoals XP zullen de meesten wel weten.

Met Vista is dat echter even speuren, dus vertel ik even hoe dat moet:


U houdt de Num Lock-toets 5 seconden ingedrukt.
Dan verschijnt er een schermpje.
Klik op JA


Ik heb niet kunnen vinden hoe het geluid desgewenst weer moet worden uitgeschakeld, maar ik kwam er proefondervindelijk achter dat het dan voldoende is om de Numlock toets wederom 5 seconden in te drukken en dan is het weergeven van het peipje bij gebruik van CapsLock en NumLock weer opgeheven.

Attentie: Het knipsel-plaatje onderaan betreft het schermpje dat u te zien krijgt bij Vista na het 5 seconden indrukken van NumLock

Kunt u de Num Lock-toets niet vinden? Op sommige toetsenborden staan alleen de letters Num op deze toets

===============================================
Zo ging dat in XP.

Voor Windows XP:

Klik op Start
Klik op Configuratiescherm
Klik op Toegankelijkheidsopties
Klik op tabblad Toetsenbord
Klik een vinkje voor Schakeltoetsen gebruiken
Klik op Toepassen
Klik op OK
 

Bijlagen

  • Knipsel.JPG
    Knipsel.JPG
    32,9 KB · Weergaven: 107
Laatst bewerkt:
Ik wip zodra ik een nieuw toetsenbord heb altijd gelijk de CapsLock er uit. :)
Echt een zinloze toets.
 
Dankje

Meschien is het handig om hem bij "Tips & Handleidingen" te zetten

Daaraan heb ik gedacht. Alhoewel ik het niet op dit forum schijn te mogen zeggen zonder te worden terecht gewezen en op mijn knokige lazer te krijgen, maar toch maar even; we spreken over Vista en zelfs dit werkt niet blijvend, althans (weer) niet bij mij.

Ik had dit al willen melden maar kon het onderwerp niet meer vinden.

(Opa) Cor Schorel
 
Op precies dezelfde wijze, maar dan zonder dat het schermpje te voorschijn komt. Dus een seconde of vijf de NumLock toets ingedrukt houden en dan is het geluidje weer waar meer dingen van Vista heen verdwijnen.

Maar bij mij verdwijnt het op niet te verklaren wijze steeds vanzelf, althans tot tot dusverre. Of zou ik het gewoon niet horen omdat ik zo hard zit te schelden....... :-)))))

(Opa) Cor
 
Ik weet niet of het wel is toegestaan, maar ik lachte mij wild bij het lezen van dit advies.


Lachen is hier wel toegestaan, maar blijf voorzichtig.

Net zo als in het door jou zo geliefde nationaal socalisme, pas op om wie je lacht.
 
Laatst bewerkt:
Lachen is hier wel toegestaan, maar blijf voorzichtig.

Net zo als in het door jou zo geliefde nationaal socalisme, pas op om wie je lacht.

Niet de geeigende plaats hier, maar als er iemand GEEN (al dan niet nationaal) socialist is ben ik dat wel.
 
Misschien handiger om deze tip en ook deze in ons forum Tips & Handleidingen te plaatsen. Dan komt het onder de aandacht van veel meer bezoekers aan ons forum.
Houd er wel rekening mee dat een tip of handleiding niet meteen gepubliceerd wordt, want een moderator beoordeelt hem eerst en pas daarna zie je je bijdrage in Tips & Handleidingen verschijnen. Zet je tips in dit subforum.
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan