Toch nog een nieuwe Windows XP?...

Status
Niet open voor verdere reacties.

gezina

Inventaris
Lid geworden
27 apr 2001
Berichten
12.948
Windows XP Reloaded. Toch nog een nieuwe Windows XP?

Microsoft is van plan om een tweede versie van Windows XP op de markt te brengen. Volgens Paul Thurrot, Windowskenner bij uitstek, moet "Windows XP Reloaded" de tijd tot de release van Longhorn, de officiële opvolger van Windows XP, overbruggen. Longhorn wordt eind 2005, begin 2006 verwacht.

Het nieuwe Windows XP zal Service Pack 2 bevatten met daarbij nog een paar goodies zoals de Windows Mediaspeler 10.

"Windows XP Reloaded" zal voor nieuwe klanten in de winkel verkrijgbaar zijn. Gebruikers die nu al met Windows XP werken kunnen "XP Reloaded" als updatepakket downloaden bij Microsoft.
Verdere details omtrent "XP Reloaded" zijn nog niet bekend. • Paul Thurrot

Bron: breekpunt.nl
webwereld.nl: Microsoft komt toch met interim-versie XP
 
Laatst bewerkt:
Microsoft overweegt opwaardering XP

Den Haag, 10.03 uur - Microsoft werkt aan een opwaardering van het besturingssysteem XP, genaamd XP Reloaded. De opwaardering moet het gat vullen tussen de originele versie die in 2001 uitkwam en het geheel nieuwe besturingssysteem met de codenaam Longhorn dat niet voor 2006 verwacht wordt.

De aankondiging is opmerkelijk aangezien Microsoft altijd heeft beweerd geen ‘tweede editie’ uit te brengen van XP, zoals het wel bij voorgaande besturingssystemen deed. XP Reloaded is dan ook deels een marketingoffensief om XP opnieuw onder de aandacht te brengen en te voorkomen dat Linux het gat tussen de twee versies benut om marktaandeel te winnen. Maar er is ook veel werk verricht aan XP, verklaarde een Microsoft-woordvoerder tegen persbureau Reuters.

Windows XP Reloaded zou eind dit jaar beschikbaar moeten komen, volgens de woordvoerder. (tdo)

Bron: automatiseringsgids.nl
zdnet.nl: Microsoft werkt aan tweede versie XP: Windows XP Reloaded

Ik dacht nog vaag aan een 1-aprilgrap maar het lijkt echt waar te zijn...
 
Laatst bewerkt:
Microsoft komt met Windows XP Premium...

Extra's uit Longhorn geschrapt

Microsoft brengt binnenkort een nieuwe versie van Windows XP uit, die bestaat uit Servicepack 2 en Windows Media player 10. Dat blijkt uit e-mails die het blad Business Week heeft ingezien. Verder zijn er belangrijke features uit Longhorn gehaald om deze opvolger van XP op tijd op de markt te brengen.

Tot voor kort was er sprake van een Windows XP 'Reloaded-versie die tussen Service Pack 2 (eind deze zomer) en Longhorn (2006) zou verschijnen. Blijkbaar duurt dat Microsoft te lang, want Windows XP Premium bestaat behalve uit de Service Pack 2 alleen maar uit een nieuwe Windows Mediaplayer. De benaming 'Premium' is vermoedelijk gekozen met een knipoog naar de uitgeklede Windows-versie die Microsoft van de EU op de markt moet brengen.

Volgens Business Week dreigt Microsoft in de problemen te raken nu de wereldwijde pc-verkopen stagneren, de veiligheidsproblemen zich opstapelen en de EU bundeling van applicaties onmogelijk maakt. Daarnaast knabbelt Linux aan het marktaandeel van MS, aldus het blad.

Om de beoogde deadline van de Longhorn-release te halen (eerste helft 2006) worden de al te ingrijpende veranderingen in het besturingssysteem niet toegepast. Zo verdwijnt het WinFS bestandssysteem definitief uit Longhorn, aldus Business Week. ZDnet berichtte al eerder over plannen om WinFS op te schuiven naar weer een volgende versie.

Microsoft heeft haast om Longhorn uit te brengen en te weinig tijd om dat op MySQL-gebaseerde bestandssysteem goed te ontwikkelen voor 2006. "Microsoft koos in het verleden al eerder voor het schrappen van bepaalde extra's in nieuwe versies om de releasedatum te halen. Met name Windows 95 werd een stuk minder revolutionair dan de opvolger van Windows 3.1 eigenlijk had moeten zijn", aldus analist Joe Wilcox. Bron: zdnet.nl
 
Microsoft: Geen Windows XP Premium

Eigen medewerkers werken al met bèta servicepack 2

Er komt geen aparte versie van Windows XP op de markt die Premium heet. Dat zegt Derk Wagelaar van Microsoft Nederland naar aanleiding van berichten in Business Week. Alle Microsoft-medewerkers werken nu al wel met de bèta van Windows XP SP2, onder het motto ‘eat your own dogfood’.

Volgens Business Week bleek uit uitgelekte e-mails van Microsoft dat XP Premium geleverd wordt bij nieuwe computers, met als belangrijkste extra’s servicepack 2 en Windows Mediaplayer 10.

Wagelaar, verantwoordelijk voor Windows in Nederland, bevestigt dat de servicepacks zo snel mogelijk op nieuwe pc’s beschikbaar zullen zijn, maar van een aparte XP Premium-versie is volgens hem geen sprake.

“In augustus en september starten we met een uitgebreide marketingcampagne rondom de Nederlandstalige versie van servicepack 2. De kreet die daarbij gebruikt wordt is Windows Reloaded, maar dat is niet meer dan een marketingterm. Het gaat gewoon om Windows XP SP2.”

Wagelaar kan niet bevestigen of er features van WinFS worden geschrapt uit Longhorn. WinFS is het nieuwe bestandssysteem dat in de toekomstige Windows-versie zit. “Het komt wel vaker voor dat we meer ideeën hebben dan we in ons volgende product kunnen verwerken. Maar Longhorn blijft een revolutionair nieuwe Windows-versie, net zo ingrijpend als de overstap van Windows 3.1 naar Windows 95 destijds. Omdat het zo’n compleet nieuwe versie is, duurt het wat langer om alle wijzigingen door te voeren.”

Ingewikkeld
Servicepack 2, in z’n huidige bètastadium ruim 200 MB groot, grijpt ook behoorlijk diep in op het Windows systeem. “Wat dat betreft is het een ingewikkelder update dan de eerste servicepack’, aldus Wagelaar. “En aangezien we de kwaliteit van de software belangrijker vinden dan het moment van uitgifte, houden we een slag om de arm met de precieze lanceerdatum.”

Behalve alle recente securitypatches bevat SP2 een verbeterde firewall (die nu standaard aan staat) en een controlecentrum voor beveiliging van het besturingssysteem. Microsoft acht de SP2 bèta inmiddels stabiel genoeg om het zelf in de praktijk te gebruiken. 50.000 Microsoft-medewerkers draaien volgens Wagelaar al met Windows XP SP2, getrouw aan het motto ‘eat your own dogfood’ “We werken zelf met de software die onze klanten moeten gaan gebruiken.

Vorige maand gaf Microsoft de bèta van de tweede servicepack nog uit met de waarschuwing dat deze versie alleen voor testdoeleinden geschikt is.
Bron: zdnet.nl
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan