Opgelost Twee Windows systemen die op één NAS moeten zoeken

Dit topic is als opgelost gemarkeerd
Status
Niet open voor verdere reacties.

ldries46

Gebruiker
Lid geworden
1 mrt 2006
Berichten
468
Besturingssysteem
Windows 11
Ik heb twee windows systemen die elk op dezelfde NAS moeten lezen en schrijven. Het eerste systeem dat al jaren zonder problemen runt heeft in min PC staan Public (\\BACKUP-1) en daarbij keurig de inhoud van de directory zien. Het andere systeem komt in de directory "lambertus" terecht het geen een subdirectory van Public is. Het andere systeem komt op de directory "marja" Syteem ! draait Windows 11 het tweede systeem 10. Het eerste systeem heeft ook op 10 goed gedraaid
 
Ter Aanvulling er staat Public (\\BACKUP-1)(X)
 
Je kijkt waarschijnlijk naar de homefolder van het systeem. Als je op het tweede systeem ook verbind, gebruikmakend van het account lambertus, dan zou het goed moeten komen.

Alternatief maak je een echte gedeelde map op de NAS (welk merk en type?) en koppelt daar de gebruikers aan. Op die manier heeft iedereen een eigen persoonlijke map en een gedeelde map.
 
Inmiddels is het probleem deels opgelost. De WD NAS reageert correct op de laptop Public (\\BACKUP-1)(X). De desktop reageert wel op lambertus (\\BACKUP-2)(Y;) maar de labtop niet op marja (\\BACKUP-2)(Y:) dat komt doordat lambertus wel in de hoogste directory van BACKUP-2 staat en marja niet. Helaas lukt het me niet op een file marja aan te maken in die hoogste directory. De NAS is een QNAP TS231
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan