ubuntu voor mensen :)

Status
Niet open voor verdere reacties.
sinds kort heb ik de ubuntu cd's gekregen; heb meteen geinstalleerd, en ik moet eerlijk zeggen: ubuntu werkt volgens mij veel prettiger dan SuSe, maar 1 nadeel, ik krijg die codecs niet geïnstalleerd, ik heb nl. geen internet daarop.
Nog een nadeel: je moet de modem van mij installeren via het internet!:8-0: :8-0: :8-0:

arno
 
ubuntu gebruik ook standaard gnome wat naar mijn mening veel beter is dan kde.
Suse kan ook gnome draaien hoor. maar niet standaard
 
Ja, maar SuSe zat ook veel "vast", als je al 3 programma's deed opstarten, haperde hij al, en ik had al eens KDE gebruikt: met FreeBSD, waar het niet gebeurde, dus denk ik wel dat het met SuSe zelf te maken heeft, ik kon met SuSe ook geen enkel pakket installeren met die Yast, omdat het dink ook altijd vastliep. Met FreeBSD wou ik zelf niets installeren: volgens mij is dit een distro voor experts...

arno
 
Hoi, ik heb het beeldscherm aangepast...heel goed.

Ik heb het mailprogramma " Evolution" ook voor elkaar, bleek ik zelf iets fout gedaan te hebben in naam van emailadres, ja dat kennen ze daar niet bij de server....

Thunderbird kan ik echt niet vinden, wat ik vind en aanklik wordt er gezegd dat het schijnbaar niet voor deze applicatie aanwezig is.

Een ander probleem: ik heb net een nieuwe machine...daar heb ik eerst XP prof opgezet met 2 partities, eentje voor de besturing en proggies en de 2e voor bestanden...toen Umbuntu erop...een eigen partitie. Ik vraag me echter af waar ik bestanden kwijt moet....kan ik vanuit Umbuntu bestanden kwijt op die partitie van XP?
 
suse werkte bij direct perfect en was achteraf heel gemakkelijk te configuren met yast en ik you voor updates.
Neem nu bv ubuntu die vind ik percies een beetje beperkt, als het alleen om mailen surfen teksten schrijven etc is dan is deze distro perfect maar probeer niets meer want dan moet je het zelf maar uitzoeken.

als je echt simpel wil gaan moet je maar voor linspire gaan (maar er is wel veel comentaar op deze distro omdat deze standaard als root inlogt.

en freebsd is geen distro van linux. freebsd heeft trouwens een heel andere basis dan linux had freebsd geen microkernel en linux nog altijd een monotelische kernel.
 
linux kan nog niet naar ntfs schrijven er is weliswaar een project aan de gang maar dit is nog altijd in beta fase.
Dus het antwoord is neen.
Voor thunderbird welke ubuntu gebruik jij, ik heb hier breezy badger en het werkt je kan even snel zien door
alt control f1 te doen en daarna weer alt control f7
als je alt control f1 doet zie je de naam van ubuntu staaan.
 
Ik heb Umbuntu 5.10....

Maar kan ik Thunderbird bijvoorbeeld niet downloaden en dan uitpakken in een map?

Ik vind het een hele mooie distributie, maar niet echt gemakkelijk, of lijkt dat nu maar zo.

Als ik een bestand meekrijg in het emailprogram, waar moet ik die dan opslaan....?
 
het gemakkelijkste om het bestand op te slaan is in je homedir dat is dus /home/jegebruikersnaam
Je kan het natuurlijk ook op je desktop zetten
/home/jegebruikersnaam/Desktop

OKey dat is het moment dat ik naar een terminal ga.
Doe alt control f1 log in.
typ
sudo apt-get update
je wachtwoord
sudo apt-cache search thunderbird
Nu zie je normaal een hele lijst verschijnen van paketten die je kan installeren.
sudo apt-get install mozilla-thunderbird

Als dit absoluut niet werkt dan geef ik je mijn sources.lst file wel. Deze file zegt tegen apt op welke server hij alles moet gaan halen. apt is trouwens het programma dat op de achtergrond werkt bij elke installatie upgrade.
 
dit is mijn sources.lst
deb http://be.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy-updates main restricted
deb-src http://be.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy-updates main restricted
deb http://be.archive.ubuntu.com/ubuntu/ breezy multiverse
deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu/ breezy main restricted universe multiverse
deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu breezy-updates main restricted universe multiverse
deb http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu hoary-backports main universe multiverse restricted
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu breezy-security main restricted universe multiverse
deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ breezy-extras main universe multiverse restricted
deb http://ubuntu-backports.mirrormax.net/ hoary-extras main universe multiverse restricted
deb ftp://cipherfunk.org/pub/packages/ubuntu/ breezy main
Hoe moet je nu doe van jouw veranderen door die van mij.
eerst maken we een backup van je huidige sources.lst
sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.old
sudo gedit /etc/apt/sources.list
Je verwijdert alle lijntjes (je hebt toch een backup)
dan kopier je mijn lijntjes naar dat bestandje en je bent je saved het en dan voer je nog eens (let bij het kopieren op dat elk lijntje begint met deb)
sudo apt-get update uit als je nu thunderbird niet kan isntalleren ben ik aan het einde van mijn latijn. Mijn sources.list bevatten nog enkele extra pakketjes die je normaal niet bij ubuntu hebt.

als je nog een vraag heb over hoe films afspelen en mp3's want die zitten standaard niet in ubuntu die codecs ga dan hier heen
sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.old
 
Laatst bewerkt:
Oef...wat een info zeg...moet ik is echt voor gaan zitten.

Maar wel leuk om te doen; ik vind Linux wel ok....en denk erover als ik het beter begrijp om het te gaan gebruiken..zowiezo op mijn laptop.

Ik las wat meer berichten over linux...maar welk systeem zou ik nu echt het beste kunnen gebruiken ivm gebruikersgemak en vele mogelijkheden?

En waarvandaan haal ik die distributie?

Bedankt voor de moeite die je doet, :thumb:
 
de gemakkelijkste distro om over te stappen naar linux is linspire.
Ik vind suse zelf een heel goede distro voor een beginner met linux, maar suse heeft natuurlijk ook wel wat nadelen het is trager dan ubuntu, (je kan het wel wat tweaken hoor maar dat vereist wat kennis)
Ik vind zelf suse wat meer compleet daarom heeft het ook 5 cd's.
www.opensuse.org

Maar het is natuurlijk ook een kwestie van smaak ik zie bv liever ubuntu omdat ik eigenlijk heel mijn leven al met debian heb gewerkt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan