• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Variabel bereik grafiek (celverwijzing)

  • Onderwerp starter Onderwerp starter T-O
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

T-O

Gebruiker
Lid geworden
14 nov 2005
Berichten
14
Hallo, ik heb een vraag over het bereik van een grafiek door middel van celverwijzing, even uitleggen wat ik wil hebben:

ik heb een excel bestand met lange kolommen met daarin waarden, deze heb ik in een grafiek geplot met zeg maar begin cel c3 tot c25000. En dan 6 kolommen dus 6 grafieklijnen.

Vaak wil ik dan een ander bereik van me waarden, om bijvoorbeeld een kleiner interval duidelijker weer te geven (zeg c500 tot c 1000). Dus moet ik in de grafiek telkens die getallen veranderen van de verschillende reeksen. Nu dacht ik, kan dit niet makkelijker door het bereik in een aparte cellen te zetten en dan bij de grafiekgegevens verwijzen naar die cel.

dus stel het beginbereik staat in cel c1 en eind in cel c2

in grafiek
waarden: =Sheet1!$M$(waarde cel c1):$M$(waarde cel 2)

Kan iemand mij hiermee helpen om dit voorelkaar te krijgen?
 
Misschien is inzoomen op de grafiek een optie.
Kijk eens in bijgaand voorbeeld, dat heb ik onlangs van internet gehaald. Ik heb zelf nog niet exact uitgezocht hoe het precies werkt (uitleg staat er wel bij) maar ga het binnenkort zeker toepassen.


Meer van dit soort voorbeelden vind je op http://www.oaltd.co.uk/Excel/SBXLPage.asp
 

Bijlagen

Laatst bewerkt:
.Schitterend :thumb: :thumb: voorbeeld,
Het werkt op vergelijkbare wijze (formule ofsett koppelen aan naam), maar ziet er een stuk mooier uit.
 
Jheesterbeek en Jan van Asseldonk bedankt voor jullie reacties, de eerste vond ik wat onduidelijk uitgelegd maar met de 2e begreep ik ook meteen het eerste. Het antwoord waarnaar ik op zoek was heb ik gevonden, en die zoomfunctie is een makkelijke toevoeging.
bedankt
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan