• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

verschuiving in naam bereik

Status
Niet open voor verdere reacties.

arjoderoon

Gebruiker
Lid geworden
2 mei 2007
Berichten
476
In het voorbeeld bestand heb ik op Blad1 een naam bereik gemaak van A6 t/m A27.
Nu heb ik het bereik aangepast via invoegen -> naam -> definieren en daar de verschuivingsformule gezet die ik ook elders gebruikt heb om het bereik automatisch aan te laten passen als er items toegevoegd worden. Alleen nu werkt deze bereik formule niet. Ik snap alleen niet wat ik verkeerd doe.

dit is de formule die ik gebruik:
=VERSCHUIVING(Blad1!$A$6;0;0;AANTAL(Blad1!$A:$A);1)

Hoe kan ik ervoor zorgen dat als in A28 bijvoorbeeld nog een item toegevoegd wordt, dit automatisch in het bereik opgenomen wordt dat ik heb gedefinieerd als Folderplaatsing en dat gebruik wordt voor de validatie van de waarde op werkblad: Offerte, cel A39
 

Bijlagen

=VERSCHUIVING(Blad1!$A$6;0;0;AANTALARG(Blad1!$A:$A)-1;1)

Wigi
 
Top! (ik had deze formule ook elders in een bestand gebruikt waar hij wel werkt?, kan dat?)

Kortom, wat is het verschil tussen de aantal formule en de aantalarg formule? ook die toegevoegde -1 heb ik bij die formule niet.

Daar gebruik ik een subtotaal van een 'naam' die naam is 'bijdrage' en heeft als definitie
=VERSCHUIVING(Matrix!$D$2;0;0;AANTAL(Matrix!$D:$D);1)

in die kolom staan dus allemaal bijdragen die opgeteld moeten worden in het subtotaal. Dit heb ik gedaan zodat ik mijn statische bereik niet zover hoef op te geven zodat de matrix sneller werkt. Worden nu nieuwe bijdragen die ingevuld worden in de kolom D ook meegenomen?
 
Laatst bewerkt:
ja ik heb ook al uitleg van microsoft gevonden maar t is me nog niet helemaal duidelijk. zoals ik het nu begrijp is aantal er om cellen met getallen te tellen en aantalarg ook voor cellen met tekst erin. ik snap alleen nog niet het verschil tussen de beide formules die ik hierboven geplaatst heb en waar de parameter -1 voor dient. De formule werkt nu, maar ik wil graag begrijpen waarom die andere formule niet werkt en deze wel. Want misschien moet ik die andere formule die ik gebruik voor bijdrage dan ook wel aanpassen.
 
Met

AANTALARG(Blad1!$A:$A)

tel je alle cellen met inhoud in HEEL kolom A. Maar dus ook de cel met Folderplaatsing:, en dat moet er uit, dus -1.
 
maar voor die andere formule kan het wel omdat daar waarden (getallen) in staan die opgeteld moeten worden? dus de 2 cellen met gewone tekst die erin staan worden al niet meegenomen omdat het tekst is en geen getal?
 
ik kreeg nu hier een vraag dat niet alle regels opgeteld werden.

Ik heb deze formule:
Code:
=VERSCHUIVING(Matrix!$F$3;0;0;AANTAL(Matrix!$F:$F);1)

Alleen bij deze formule zie ik nu dat niet alle regels opgeteld worden (zie bijlage: afbeelding)

Hoe kan dit en hoe kan ik ervoor zorgen dat wel alle regels meegenomen worden in de optelling?
 

Bijlagen

  • bereik.JPG
    bereik.JPG
    40,5 KB · Weergaven: 52
Geen afbeeldingen bijhangen aub, enkel gezipte of gerarde Excel bestanden.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan