Welke geluidskaart?

Status
Niet open voor verdere reacties.

nteusink

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
30 aug 2002
Berichten
2.806
Ik ben tot de conclusie gekomen dat het lokale radiostation waar ik vrijwilliger ben, wel een stiltedetectie programma kan gebruiken. Het lijkt erop dat hier vrij weinig programmatuur voor is dus wil ik de software gaan bouwen.

Nu blijkt het dat dit met geluidskaarten die een bepaalde functie hebben goed te doen is. Deze kaarten schijnen te herkennen te zijn in de mixer (volume regeling)van windows. Daar blijkt een kleine VU meter te staan naast het kanaal die aangeeft hoe hard het geluid is dat nu uit de kaart komt:

<img src="http://home.planet.nl/~teusi007/mixer.GIF">

Ik heb alle computers in huis nagekeken en ben dit alleen tegengekomen op een ISA soundblaster in een oude Pentium I met Windows 98. Echter, de machine waarop de software komt te draaien heeft geen ISA slots en draait op Windows 2000....

Dus als je dit bericht leest, zou je even in je mixer kunnen kijken (dubbelclick rechtsonder in beeld even op het luidsprekertje). Als je zo'n metertje hebt staan, zou je me dan de volgende gegevens kunnen geven:

- je besturingssysteeem
- welke geluidskaart heb je (linksonder in de mixer staat meestal wel genoeg informatie, waar in het plaatje SB16 staat)
- slaat de meter ook uit als je geluid afspeelt?

Bedankt! :thumb:

Niels
 
Laatst bewerkt:
Ik (als elektromonteur) zou kiezen voor elektronika, en niet software.....
Persoonlijk vind ik elektronika daar betrouwbaarder voor!

P.s., ik zal je vraag eens voorleggen aan een kennis van me, die bij een wereld zendstation nabij Zeewolde werkt.
 
Er zijn een paar redenen dat ik het met software wil doen:

- het budget op dit moment is nogal krap ;) en ik moet nog zoveel dingen kopen
- met software kan ik het helemaal inrichten zoals ik wil, bijvoorbeeld SMSjes versturen bij meer dan 10 minuten stilte
- er is vrij goede voorbeeldcode van beschikbaar, welke simpel om te bouwen is. maar deze werkt dus alleen met de geluidskaarten die ik zoek

Bedankt voor je hulp en suggesties in ieder geval :thumb:
 
er zijn na mij weten 3 kaarten die dat laaten zien.

1 sb16 awe 32 vrij oud maar wel pci
dan de gewoone sb 16 zonder wave table.
en dan een pci kaartje van sweex of zo iets dat is ook,
pci.
en belangrijker is nog steeds te koop bij alternate :eek:
 
We gaan het gewoon proberen. Morgen valt het (heel erg el cheapo :D) sweex kaartje in de bus. (En als het niet werkt met de software ga ik hem gewoon gebruiken in mn eigen pc, in plaats van die brakke onboard die ik nu heb :))
 
Ik zal je aan mijn adresboek toevoegen.
Ik ben aan het opruimen voor een toekomstige verhuizing.
De kans dat er een SB16 uit komt is relatief groot.
Laat me weten als je interesse hebt.


Hieronder een citaat uit de mail van een maatje van me, werkzaam bij een wereld zender nabij Zeewolde:

Beste Paul,

Wij gebruiken hardware-schakelingen en geen PC met geluidskaart voor die toepassing. De apparatuur die door de grotere radiostations gebruikt wordt, is vaak te duur voor de lokale zenders. De vrager kan het best eens contact opnemen met de vereniging van lokale radiostations. Daar weet ik zo gauw geen adres van, maar hij of een collega van hem waarschijnlijk wel.

Groeten,

Branko
 
Bedankt Paul!

Ik zal je even een mailtje sturen.

Met de Sweex kaart heb ik tot nu toe weinig succes gehad. Wel heb ik code gevonden waarmee je van een willekeurige geluidskaart enkele seconden van de output kan opnemen en dat kan opslaan in een .wav bestandje. Mijn idee was dan een manier vinden om het wav bestandje te analyseren, beetje omslachtig dus allemaal :)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan