Werkgeheugen RAM?

Status
Niet open voor verdere reacties.

PJnijm

Terugkerende gebruiker
Lid geworden
1 feb 2005
Berichten
2.021
Heb een vraagje over het werkgeheugen. Wat is dit nu precies en waarvoor dient het. Heb ook begrepen naar mate deze vol raakt of te klein is je internet dan ook trager wordt. Heb 512 RAM (XP) denk tenminste dat dit het werkgeheugen is. En hoe kun je zien of die te klein is???:confused:
 
512 is voor XP voldoende.


_ALLES_ wat er op jouw PC werkt (zelfs Windows) heeft "ruimte" nodig om in te werken.
Dát is het geheugen. De CPU is heel snel, maar niet groot genoeg om alles in te laten werken. Deze verplaatst de data naar het geheugen. Deze is alsnog erg snel.
Op het moment dat je geheugen tekort komt gaat Windows met je virtuele geheugen aan de slag. Dit is het zogeheten 'wisselbestand'. Dat is een bestand op je, veel slomere, harde schijf die bijspringt wanneer je geheugen tekort komt.
Standaard gebruikt Windows voor applicaties al zowel virtueel als fysiek geheugen om te voorkomen dat het fysieke niet te snel uitgeput raakt.

Dat is ook wat je merkt als je bijvoorbeeld een hele zware game afsluit. De HDD prutelt maar een eind weg en je PC is slomer. Dit is wisselbestandsverplaatsing. Windows haalt de gegevens weer van je schijf weg.

Kortom; hoemeer geheugen je hebt, hoe langer het duurt voordat Windows, de veel slomere, HDD gaat aanspreken voor zijn werkruimte.

Nog 2 tipjes:

Programma s starten sneller als je dit doet met winxp met 512mb geheugen.

Type regedit (bij start, uitvoeren)
klik op plusje bij hkey local machine
+ bij system
+bij current control set
+ bij control
+bij session manager
+bij memory management
ga rechts naar disablepagingexcutive
dubbelklik daarop en verander de waarde van 0 naar 1

Klik rechts op deze computer, eigenschappen, geavanceerd, eerste knop instellingen, tabblad geavanceerd, beneden de knop wijzigen.
Klik op het bolletje voor aangepaste grootte. Zet de ondergrens (beginwaarde) op 768 en de bovengrens op 1024
Zet indien mogelijk je wisselbestand op een andere schijf dan die je veel gebruikt (niet op de C:\ dus indien je de keuze hebt).

Hier zal je PC sneller door worden.
 
Laatst bewerkt:
Was is heel uitgebreid, vroeg me alleen af wanneer je evt. moet overdenken om dit geheugen op te krikken, maar jouw info is eigenlijk al voldoende. Zeker omdat ik geen gamer ben......
 
Als je een fanatiek gamer bent, als je veel met beeld bewerking bezig bent etc..

Voor de gewone Internetter/tekstverwerker is 256 zelfs al voldoende.

XP draait op 128 maar mijn ervaring is dat je dan niet lekker werkt :).
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan