Wie kan mij verder helpen met mijn doolhof?

Status
Niet open voor verdere reacties.

mravatar3

Banned
Lid geworden
28 aug 2010
Berichten
125
Hoi iedereen,

Voor school hebben wij de opdracht gekregen om een spel doolhof in html te maken, zie mijn source.

Het probleem zit erin als ik op rechtdoor klik dat er niks gebeurd. In niet verwijderen!!.docx staat de code die er in zou moeten voor de functie rechtdoor(). Maar als ik deze invoer crasht de game.

Zou iemand mij misschien verder kunnen helpen, het is ook de bedoeling als hij rechtdoor kan dat hij niet door de muren heen gaat.

Alvast bedankt


Hier is me source http://www.mediafire.com/?xi1spsl61qkyj60


Bekijk bijlage NIET VERWIJDEREN!!23536348.docxBekijk bijlage NIET VERWIJDEREN!!.docx
 
Ik heb er even naar gekeken, en dit zou volgens je documentatie de code voor rechtdoor() moeten zijn:
[JS]function rechtdoor(){
plaatje = document.getElementById("midden");
hetplaatje = plaatje.getAttribute("src");
kortesourceplaatje = hetplaatje.substr(hetplaatje.length-6, hetplaatje.length)
if (kortesourceplaatje=="md.bmp"){
opendicht = "dicht";
}
opendicht();
if (opendicht=="dicht"){
geluidmuur("muur")
}
geluidmuur("spark");
if (uitgang=="open"){
einde()
}
toon();
}[/JS]
De foutmelding die ik krijg luidt: 'plaatje is null'.
Dat lijkt te kloppen ;) Deze rechtdoor functie wordt namelijk aangeroepen vanuit console.htm, en die pagina bevat geen element 'midden'. Binnen een frame dat je gebruikt zijn andere frames van die frameset namelijk niet per se bekend.
De meest elegante oplossing: zorgen dat je geen frames meer gebruikt. Die dingen zorgen bijna altijd voor problemen :P
Een minder elegante oplossing:
[JS]var midden = window.parent.frames.midden.document;
var plaatje = midden.body.background;
var hetplaatje = plaatje.split("/");
var kortesourceplaatje = hetplaatje[hetplaatje.length - 1];
if (kortesourceplaatje == "dm.bmp"){
opendicht = "dicht";
}[/JS]
Dan zit je nog met de volgende dingen:
- geluidmuur is niet gedefiniëerd
- uitgang is niet gedefiniëerd

Als er nog iets is waar je tegenaan loopt hoor ik het wel ;) Succes!
 
Hoi, als ik die functie erin stop werk hij nog steeds niet, zou je me de volledige console.html kunnen opsturen?:confused::) bedankt alvast.
 
Het is namelijk de bedoeling dat je rechtdoor kan met de knop, nu gebeurt er niks
 
Probeer de bijlage eens. Ik heb de frames eruit gegooid, en de code wat ingekrompen. Je kunt door het hele doolhof heen lopen ;)
 

Bijlagen

Altijd IE, niet te geloven :( Welke versie gebruik je?
IE9 doet het bij mij iig goed als ik een doctype toevoeg helemaal bovenin uitzicht.htm:
HTML:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
 
Af en toe een beetje programmeren vind ik wel leuk, maar websites maken klinkt als een veel tijdrovender taak :P Maar als je ergens tegenaan loopt hoor ik het graag, dan kan ik wel kijken of ik het antwoord weet ;)
 
Oke is goed man, neem effe een kijkje op me site http://creating.22web.net/ ik maak namelijk zelf ook mods, ik heb problemen met eentje objectdock die hoort als je op registreren te drukken de vinkjes hoort te zien.

Dit is mijn forum

errorxw.png


En zo hoort hij te zijn, maar ik zie de afbeeldingen niet als je registreerd, misschien is dit een klein detail, maar het zou wel leuk zijn als het werk en dat je de balk ziet hoe sterk je wachtwoord is.

http://www.phpbb.com/customise/db/mod/breizh_ajax_checks/
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan