Zoals zovelen, geen internet met W7

  • Onderwerp starter Onderwerp starter D2H
  • Startdatum Startdatum
Status
Niet open voor verdere reacties.

D2H

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
18 nov 2009
Berichten
3
Ik ben woonzaam op het terrein van een universiteit waar ik internet uit de muur haal (geen modem/router of draadloos).

Voorheen draaide ik Vista en werkte het internet zonder problemen, nu heb ik Windows 7 (32bit) en heb ik geen beschikking over het internet. Maar dit is alleen op het terrein van de universiteit - want toen ik mijn kast mee nam naar huis had ik zonder problemen gelijk internet.

Nu hebben de heren van de ICT afdeling naar mijn kast gekeken en konden niks ontdekken dat van hun kant mijn internet verbinding tegen hield. Terwijl netwerk centrum aangeeft dat ie geen geldige ip configuratie heeft. LAN verbinding pakt dus geen automatische verbinding op ... geeft een "onbekend netwerk" aan met een leuk bankje als icoon :confused:

Acties al ondernomen:
- Windows firewall uit;
- IE 8 disablled;
- LAN drivers van zowel Vista 32 bit als Windows 7 32 bit geinstalleerd (voor moederbord P5LD2-X/1333 van Asus)
- VP6 uitgeschakeld in eigenschappen LAN verbinding (als ik de term correct heb ;))
- Random IP adress;
- Vast geldig IP adress (gegeven door de ICT afdeling).

Wat zou ik nog meer kunnen proberen om als nog internet te krijgen, mis ik iets? of zie ik iets over het hoofd?
 
Waarschijnlijk helpt dit echt niets. maar ik had hetzelfde soort probleem (''gewoon thuis'') Het enige wat hielp was de modem resetten. En natuurlijk hebben ze op de universiteit ook een modem, maar die gaan ze waarschijnlijk niet resetten :s.

Misschien is er toch een andere oplossing. Deze zou ik ook graag weten dus ik volg je draadje.
 
Asus atheros L1 driver, MB P5K SE

Bij mij hielp het om de Atheros driver uit apparaatbeheer te verwijderen, en daarna de setup van de meest recente Atheros driver van Asus te draaien.
Eerst heb je dan de gelegenheid om de driver + utilities te verwijderen. Daarna vraagt de setup je om de computer op te starten en vervolgens wordt door windows 7 de "kale" driver geïnstalleerd.
Bij mij betekende dit het einde van eindeloos internetgezeur. Alles loopt nu zoals het hoort.
 
Bij mij hielp het om de Atheros driver uit apparaatbeheer te verwijderen, en daarna de setup van de meest recente Atheros driver van Asus te draaien.
Eerst heb je dan de gelegenheid om de driver + utilities te verwijderen. Daarna vraagt de setup je om de computer op te starten en vervolgens wordt door windows 7 de "kale" driver geïnstalleerd.
Bij mij betekende dit het einde van eindeloos internetgezeur. Alles loopt nu zoals het hoort.

.... waardoor (met het verwijderen van de netwerkkaart uit het apparaatoverzicht) ook de - mogelijk aangepaste - netwerkinstellingen worden verwijdert.
Bij opnieuw detecteren en installeren van de netwerkkaart wordt weer een blanco netwerkprofiel aangemaakt, waarin w.s. ook dhcp weer staat ingeschakeld.
Met andere woorden het ligt dan niet aan de (driver van) de netwerkkaart, maar aan de onbedoeld gewijzigde instellingen voor de netwerkverbinding.
 
als je een externe HD aangesloten hebt moet je die uit het stopcontact halen.
dat is het enige wat bij mij wel helpt.
 
Vreemd als mijn externe harde schijf problemen zou kunnen geven, maar goed ik geef dat een pogin... wie weet.

Nu heb ik gisteravond de netwerkkaart verwijderd, waardoor ie gelijk de instellingen verwijderd, bleken opeens de lampjes van de internetdraad ingang niet meer te knipperen. Hij ontving geen signaal meer met de verbinding van de universiteit. Daarop besloot ik de drivers te installeren (vista 32 bit - aangezien van de Asus P5LD2-X/1333 moederbord alleen een beta LAN driver is die niet werkt) maar alsnog geen geluk.

Lijkt wel of ik verder van huis ben door deze oplossing :P
 
Ik heb inmiddels een aantal win7 laptops (Asus en Packard Bell) gezien met allemaal soortgelijke problemen met wifi.

Wat ik zie is dat het systeem in eerste instantie een verbinding maakt (hoewel je soms wat moet "duwen", een verbinding maken in het netwerkcentrum), maar dat die verbinding na een tijdje weer wegvalt. Probleemoplossing werkt dan meestal niet.
Soms helpt het om de modem te resetten maar ik heb ook al gezien dat dat niet lukt maar dat je na rebooten weer wel contact krijgt.
Soms kan je na rebooten helemaal geen contact meer maken terwijl het daarvoor wel lukt.
En ook al gezien dat het probleem ineens voorbij is zonder aanwijsbare reden.

Ik heb geprobeerd met een oude losse Sweex antenne (11.g) en die werkt altijd!
Ik heb het gevoeld dat het toch met de driver van sommige adapters (Atheros?) en Win7 te maken heeft.

???
 
Lag vreemd genoeg aan de netwerk kaart die waarschijnlijk lam is geworden (alhoewel de lampjes knipperen). Goed vreemd genoeg kan ik het niet met zekerheid zeggen aangezien ik geen 2e OS had om te testen. Maar nog steeds apart dat ie t thuis wel deed en niet op het terrein van de universiteit (kan dus ook niet aan de kabel liggen - want bij de ICT afdeling was er ook geen internet).

Om een lang verhaal kort te houden, netwerk kaart vervangen - voila weer internet.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan