• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Als cel gevuld dan 3 cellen vermenigvuldigen

Status
Niet open voor verdere reacties.

jvandervliet

Gebruiker
Lid geworden
23 mrt 2006
Berichten
234
Hallo allemaal,

In een onderstaande bestand wil in kolom E de subtotaal uitrekenen als kolom c wel of niet gevuld is.

= som.als(C4;"";A4*C4*D4)

Wat is hier fout aan?
 

Bijlagen

Laatst bewerkt:
Kleine modificatie van bovenstaande:
Code:
=ALS(C4>0;A4*C4*D4;"")
 
= som.als(C4;"";A4*C4*D4)
Wat is hier fout aan?
Fout is dat je de dubbele aanhalingstekens op de verkeerde plaats zet én dat je =SOM.ALS(... gebruikt terwijl je waarschijnlijk bedoelt: =SOM(ALS(..... Maar SOM kun je weglaten, een vermenigvuldiging is ook een optelling.
Je wil waarschijnlijk de berekening laten plaatsvinden als er in C4 wat staat, maar je hebt de aanhalingstekens zo geplaatst dat er een berekening plaatsvindt als er in C4 niets staat. Maak er dus van:
Code:
=ALS(C4;A4*C4*D4;"")
 
Dank voor de reacties, alleen het werkt alleen als je C4 invult. maar als C4 niet invult dan gebeurt er niks. Dat moet juist wel.
 
Zoiets dan?
Code:
=A4*D4*ALS(C4>0;C4;1)
 
vul anders eens in het voorbeeld 2 regels in met wat je wilt zien.
c4 leeg en ingevuld.
 
formule van Mde in #8 doet volgens mij precies wat je vraagt.
Heb je hem wel goed overgenomen.?
 
formule van Mde in #8 doet volgens mij precies wat je vraagt.
Heb je hem wel goed overgenomen.?
 

Bijlagen

Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan