Herstelmedium maken voor Windows Vista lukt niet

Status
Niet open voor verdere reacties.

KeesN

Gebruiker
Lid geworden
13 okt 2013
Berichten
16
1. Ik heb een vraag over een laptop van ongeveer vijf jaar oud met Windows Vista.
2. Ik wil voor die laptop een herstelmedium maken op een USB-stick of DVD's. Daarmee wil ik Windows herstellen, als ik de malware niet meer kan verwijderen, of als het systeem door andere oorzaken te traag is geworden. Daarmee wil ik dus voorkomen dat ik dan opnieuw een Windows-licentie zou moeten kopen.

3. Kan dat maken van een herstelmedium nu nog goed zelf via die laptop, of is het nu na vijf jaar beter om een herstelmedium te bestellen via de fabriek?
4. Want misschien is mijn Windows Vista-programma inmiddels wat beschadigd of vervuild door het gebruik? Hoewel ik er nog wel redelijk mee kan werken. Deze laptop wordt slechts af en toe gebruikt.
5. Een herstel-medium bestellen bij de fabriek kost ongeveer 60 euro.
6. Kan de fabriek ook tien jaar na aankoop nog een herstelmedium leveren, wanneer een herinstallatie van Windows Vista nodig is?
7. Ik heb de product-codes en licentiecode daarvoor op papier geschreven.

8. Als ik toch zou besluiten, om nu zelf een herstelmedium te maken, hoe kan ik dat dan doen? Kan dat via een menu van Windows Vista?
9. Ik doe dat dan het liefst op een USB-stick.

10. Als dat niet zou lukken, kan ik dat dan ook doen op DVD's?
11. Hoe weet ik welk type DVD's geschikt is voor deze laptop? Op het DVD-klepje van deze laptop staat: 'RW DVD + Rewritable' en: 'DVD R/RW'.

Alvast bedankt.
 
Laatst bewerkt:
Je kan ook overwegen om een windows 7 licentie te kopen. Voor hetzelfde geld kan je op veiling sites licenties met DVD kopen.
 
Ik heb een vraag over een laptop van ongeveer vijf jaar oud met Windows Vista.
Een herstelmedium maken heeft alleen zin als je laptop nog nieuw is, niet als hij al 5 jaar oud is.
Kun je de laptop niet terugzetten naar fabrieksinstellingen (laptops hebben meestal een ingebouwd backup programma, je moet even aangeven welk merk/type laptop je hebt)?
Haal daarna alle updates binnen, zet er antivirussoftware op en andere software (Office b.v.) op die je denkt nodig te hebben en maak dan een image van je schijf.
Let wel, een harde schijf gaat gemiddeld 5 jaar mee dus de vraag is, heeft het nog wel zin?
 
Je kan hier een recoverydisk downladen.
 
Kan ik met deze mogelijkheid ook de OEM-licentie activeren via de 20 cijferige activatiecode, die onderop de laptop staat?
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Kan ik met deze mogelijkheid ook de OEM-licentie activeren via de 20 cijferige activatiecode, die onderop de laptop staat?
Ja, je kunt met een recovery alleen de situatie terubgrengen naar fabrieksinstellingen, dus geen nieuwe installatie doen.
 
Ik zal eerlijk zijn: ik weet het niet.

Een recovery was bij mijn laptop een verstopde partie 2GB groot, waar in feite de hele C partitie geimaged werd. Dat recovery kan natuurlijk ook een DVD zijn. Indien je geluk hebt dan is de herstelde recovery al geactiveerd. Alleen zo ken ik dant.

Ik denk dat dorado hetzelfde op zijn eigen wijze tot uitdrukking heeft willen brengen.

Voordat je aan zo een recovery begint zal ik de huidige harde schijf imagen, zodat je ze eventueel later kunt terug zetten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Nieuwste berichten

Terug
Bovenaan Onderaan