Opgelost Hyperlink

Dit topic is als opgelost gemarkeerd

benikke

Gebruiker
Lid geworden
9 apr 2023
Berichten
34
Even wat info.

Computer Windows11 (van begin januari 2026.)

Access 2013.

Browser Firefox.

De database bestaat uit de tabellen [Alle] [Genre] [Seizoen] in relaties verbonden.

In [Alle] staan verschillende velden.

1 - 5 namen met datatype korte tekst.

6 - 15 namen met datatype hyperlink.

De rest is nodige ’info’

En daar werd een formulier van gemaakt.

En nu gebeurd er iets raars. (Het gebeurd trouwens in gans office 2013)

Met één hyperlink loopt het mis, die wil niet openen in access.

Met alle andere hyperlinks verloopt het best goed.

Volgende hyperlink wil dus niet openen in access.

Wel in mijn browser, (standaard is dat Firefox.)

https://www.opensubtitles.org/nl/search/sublanguageid-dut

(Dit is een ondertitel site die vaak gebruikt wordt.)

De boodschap is dan:” De informatie waarom u verzoekt kan niet worden gedownload.”

Dit ’euvel’ doet zich nu een klein 14 dagen voor.

Eerder ging alles normaal.

Weet iemand wat er speelt? En heeft die ook een oplossing.

Allen die willen meedenken worden nu alvast bedankt.
 
Hoe open je hyperlink in Access?
Is het mogelijk de database te delen, in ieder geval met de problematische link.
 
Weet iemand wat er speelt? En heeft die ook een oplossing.
Eerst een algemene tip: vergeet het Hyperlinkveld, en gebruik het nooit meer. Het is een waardeloos veldtype dat meer problemen oproept dan oplost. En het is ookmnergens voor nodig, want het kan dus veel makkelijker op een formulier.
Wat ik doe (en nog nooit een probleem mee gehad dus): ik gebruik normale tekstvelden, dus ook voor hyperlinks. In het formulier maak ik een gebeurtenis/actie (Bij klikken) op dat hyperlinktekstveld met de actieregel "FollowHyperlink Me.Tekstveldnaam.Value" (zonder de quootjes natuurlijk)
En dat is voldoende om de hyperlink te openen. Groot voordeel: omdat je hyperlink nu gewone tekst is, kun je het naar hartelust aanpassen.
Ik zou zeggen: probeer dit eens op dit veld. Verder lijkt het mij totaal niet nodig om je database opmde sturen, want elke helper kan in een tabelletje wel een hyperlinkveld toevoegen en deze specifieke website (en anderen) intypen of plakken. Want het gaat dus om een specifieke website (die wellicht een onderhuidse controle doet, althans: dat deed-ie bij mij) of je wel een mens bent.
 
Neem me eens bij het handje
We openen in ontwerpweergave de plaats waar opensubtitles staat en wijzigt hyperlink in korte tekst.
We openen in ontwerpweergave het bewuste formulier. Gaan naar plaats waar die link staat klikken rechts en openen eigenschappen en bij klikken vullen we FollowHyperlink Me.https://opensubtitles.org/nl/search/sublanguageid-dut.Value in, is dat juist?
 
We openen in ontwerpweergave de plaats waar opensubtitles staat en wijzigt hyperlink in korte tekst.
Hier ga je al fout :). Je moet in de tabel het veld op Korte tekst zetten, niet in het formulier. Dat kijkt alleen maar naar de instellingen die je in het veld hebt ingesteld.
Tweede fout: de hyperlink staat in het veld. Je moet dus Me.[Veldnaam].Value gebruiken. Uiteraard vervang je hier Veldnaam door de naam van het gebruikte (veld)object. Als je de Gebeurtenis <Bij Klikken> aanmaakt, dan zie je die Veldnaam terug in de Sub die wordt aangemaakt:
Code:
Sub JouwVeldnaam_Click()
     FollowHyperlink Me.JouwVeldnaam.Value
End Sub
Dit is dus Dummy code. Altijd vertalen naar jouw situatie.

Als je al de specifieke website wil testen, dan kan dat uiteraard wel. Bijvoorbeeld door een knop die deze opdracht krijgt:
Code:
FollowHyperlink "https://opensubtitles.org/nl/search/sublanguageid-dut"
.
Dan maak je dus een knop met een harde opdracht, die altijd déze website opent.
 
Juist xps351 begrijp dat ik een 'gewone' oplossing wil en een nooit meer een Hyperlink gebruiken hoort daar niet bij. Waarom is er dan die mogelijkheid denk ik maar, maar ik ben dan ook maar een dikke leek die bovendien op niemands tenen wil trappen. Daarom mijn zelfde vraag elders.
 
Als je dezelfde vraag dan elders stelt, vermeld dat dan in ieder geval op beide plaatsen zodat niet op beide forums helpers zich in gaan spannen om dezelfde "ongewone" oplossing te verzinnen.
Ondertussen komen we natuurlijk niet verder als je ons niet de kans geeft het probleem nader te analyseren.
 
begrijp dat ik een 'gewone' oplossing wil en een nooit meer een Hyperlink gebruiken hoort daar niet bij.
Waarom die optie er is? Geen idee, dat moet je aan Microsof vragen. Is het een goede optie? Nee. Raad ik mensen aan om hem te gebruiken? Nee. Werkt mijn oplossing beter? Ja. Ben jij bereid om hem uit te proberen? Blijkbaar niet. Houdt mijn bijdrage hierbij dan op? Wat denk je zelf?
 
Hallo OctoFish,

Het antwoord is eenvoudig: Office 2013 ondersteunt geen moderne beveiligingsprotocollen zoals TLS 1.2 en 1.3. Het is te oud, en wordt niet meer ge-update door Microsoft.

Websites zoals opensubtitles.org zijn overgeschakeld naar modernere beveiliging. Deze websites met moderne beveiliging reageren met een "” De informatie waarom u verzoekt kan niet worden gedownload.” als je ze probeert te openen met Access 2013. Als TS Access 2013 blijft gebruiken is jou oplossing, je browser de link laten leggen in plaats van Access, de enige oplossing.

Groeten,

Rikja
 
1 Allereerst wil ik mij excuseren voor de dubbele post en excuses aan iedereen die zich beledigd voelt. En in het bijzonder aan huijb, xps351 en OctaFish omdat die mensen aan mij tijd hebben verspilt.
2 Van ene Rikja kwam een tip die ik denk ter het harte te nemen en over te gaan naar een later model.
kan er iemand wat aanbevelen. En daar ik leek ben is mijn vraag, ben ik dan al mijn gegevens kwijt en moet ik weer beginnen met tabellen query's en formulieren... Maar nu vond ik wat
https://www.opensubtitles.org/nl/search/sublanguageid-dut dit werkte niet maar
https://dl.opensubtitles.org/en/search/subs weer wel, merk achter// staat dl. Iemand een antwoord?
 
Als TS Access 2013 blijft gebruiken is jou oplossing, je browser de link laten leggen in plaats van Access, de enige oplossing.
Heb je de antwoorden van riksja wel gelezen? Ik gaf je (en uiteraard wist ik dat al, anders had ik 'm niet gegeven) een voor jou perfect werkende oplossing. Upgraden naar een hogere versie kan natuurlijk altijd, maar waarom zou je? Als je tevreden bent met je huidige versie, kun je er gewoon mee doorgaan.
Nogmaals: gebruik technieken die gegarandeerd werken, ongeacht de versie.
Hoe dan ook: ik denk dat ik jouw vragen voortaan maar oversla.
 
Terug
Bovenaan Onderaan