Kan geen share benaderen, pingen kan wel

Status
Niet open voor verdere reacties.

gekkefries

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
10 okt 2008
Berichten
2
Beste Lezers,
Ik heb een klein probleempje.

Heb een server draaien (sbs2003 sp2) via een netwerk loggen hier 5 Windows xp systemen op aan. Nu komt het regelmatig voor dat gebruikers een share die eerste gewoon benaderd kon worden niet meer kunnen bereiken. werkplekken worden dan erg traag en op de server is ook de share niet te bereiken ook niet met \\xxxxx\ of \\127.0.0.1\

Pingen van de server en naar de server gaat perfect.
Probleem is pas weer over zodra de server en de werkplekken gereboot zijn.

Services als netlogon draaien gewoon, ook alle andere "automatisch gestarte” services draaien gewoon.

Het probleem komt regelmatig voor (soms een paar keer per dag, dan weer een week niet)
Gebruikers werken 5 dagen per week op deze server.

Ondertussen al veel geprobeerd, maar nog geen oplossing gevonden.
Wie heeft nog wat tips voor mij ?

Gerard
 
Beste is natuurlijk om in de Logboeken van de server te kijken, en evt. ook in de Logboeken van de werkstations.

Anders blijft het gissen waar het misgaat.

Veel gevallen van shares niet bereikbaar is te danken aan "teveel geheugen in gebruik" op de server. Dat meldt zich dan ook in de Logboeken (andere services die daaromtrent ook meldingen loggen etc.). Probeer daar eens met google of andere middelen een oorzaak en oplossing voor te vinden.

Enkele redenen voor "te weinig geheugen":
1. Teveel shares aanmaken op de server
2. Anti-virus software die teveel geheugen opeet (bijv. door fouten in de scan-engine)
3. Te weinig (virtueel) geheugen op de server
4. Veel (SQL-)databases op de server, die eten vaak veel geheugen.

Etc. Kijk dus in de logboeken, en kijk voor wat betreft de draaiende software (anti-virus etc.) na of er misschien problemen mee bekend zijn.

Succes,

Tijs.
 
jta, het is een quad core xeon 2,8 met 4gb intern.
er draaien 2 databases op (1 sql en 1x advantage database server (ADS))
geheugengebruik en processor gebruik is erg laag.

In de logboeken van de server en werkstations zijn geen fouten te vinden, wel allemaal fouten omdat de shares niet te bereiken zijn. de trigger dus niet.

Netwerk 100mbps, server 1 gbps, switch 24p 1gb van linksys

Zijn maar (naast de standaard windows shares) 5 shares aanwezig.

al met al, een server die erg ruim bemeten is, werkplekken die allemaal ruim boven de 'eis" van xp zijn (p4 dual, 2gb)

Wie o wie :confused:
 
Meldt hier eens een aantal van die foutmeldingen die je krijgt bij het benaderen van de shares? Alle variëteiten die zich melden op het moment dat het probleem optreedt. EDIT: Ik bedoel hier vooral de meldingen in de Logboeken mee.

Misschien is daar wat uit te halen voor wat betreft de oorzaak van de problemen.

Natuurlijk kun je ook nog kijken naar firmware- en driverupgrades van de netwerkkaart en de updates van Microsoft.
Kijk ook naar het geheugengebruik en processorbelasting op het moment dat het probleem er is en welke processen hiervoor dan verantwoordelijk zijn.

Nog wat anders: Hoe heb je SP2 geïnstalleerd? De juiste manier is als volgt:
SBS2003 zonder SP
SP1 voor Windows2003
SP1 voor SBS2003
SP2 voor Windows2003
Zie hiervoor deze discussiedraad.

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan