netwerkkaart 1394 driver XP

Status
Niet open voor verdere reacties.

Dizzylizzy

Gebruiker
Lid geworden
30 jun 2013
Berichten
123
Hallo,
ik heb het forum al een paar keer overlopen, maar vind geen oplossing voor probleem.
Na installatie van windows XP home ed op pc desktop A 6000 van HP krijg ik de netwerkkaart 1394 niet geïnstalleerd.
Staat wel in apparaatbeheer, (ZONDER geel vraagteken) en IDEE 1394 bus host controllers ook OK. Maar geen internet. Ethernet controller staat niet vermeld in lijst apparaatbeheer.

Ik heb al uren gespendeerd om driver te vinden voor die kaart. Op site van HP is het echt een zware opdracht om iets te vinden, herkent zelfs mijn type pc niet.

Kan iemand me verder helpen aub ?
dank bij voorbaat,
m.vr.gr.
Lieve,

PS Overige apparaten met geel vraagteken : Ander pci brugapparaat - pci device etn Sm buscontroller
 
Hallo
dank voor snelle reactie.
Op website van HP ?? ik word er groggy van ; telkens vraagt hij me het type
Op computer staat alleen a 6000 zonder letter
Ben geen specialist van pc maar ken er toch iets van ....... drivers zoeken is echt geen plezant werkje.
Na telefonisch contact met HP werd me medegedeeld dat ik geen ondersteuning telefonisch kan hebben omdat het toestel van 2008 is ; max vijf jaar !

Marcel,
welke driver moet ik daarvoor hebben ?

van het moederbord ?
weet het echt niet meer, ben onnozel gezocht, sorry .....
 
Kijk op de onder- of achterkant voor het exacte typenummer.
Pavillion A6000 is niet voldoende, er bestaan te veel varianten.

Misschien staat er iets bij de computereigenschappen (rechtermuisknop op Deze Computer en Eigenschappen kiezen)

Misschien helpt DEZE LINK nog.
Als je DEZE LINK volgt kun je ook je producttype laten detecteren door HP.

Groeten Marcel
 
thanks Marcel,
maar ik werk nu op laptop want op pc heb ik dus geen internet ; link van HP moet je installeren, kan dit niet downloaden om op andere pc te zetten.
Ja ik heb nog een GV enz.. nr op onderkant pc staan.
Ik probeer het daar mee ..
en wat die chipset driver betreft ? wat moet ik daarvoor doen ? alleszins bedankt voor je hulp
 
Als je echt geen idee hebt welk apparaat het is, start Apparaatbeheer:
Start -> Uitvoeren -> devmgmt.msc
Dubbelklik op elke apparaat met geel vraagteken en ga naar tabblad Details.
Kies Hardware ID's uit het keuzemenu.
Vul de VEN_xxxx id in http://pcidatabase.com , vakje Vendor Search en klik op Search (dus de in te vullen code is 4 cijfers/letters)
Vul de DEV_yyyy id in http://pcidatabase.com , vakje Device Search en klik op Search (dus de in te vullen code is 4 cijfers/letters)

Je hebt dan de combinatie van fabrikant en apparaat. Daar moet je op de website van HP mee verder kunnen komen bij het zoeken naar de (juiste) driver, lijkt me.
Anders kun je er evt. hier mee terugkomen, dan vinden we misschien wel wat voor je.
PS1: Je kunt niet netwerken over een 1394 adapter, behalve met een speciale kabel en dat dan tussen 2 apparaten met een 1394 (=Firewire) adapter.
PS2: Van de 3 onbekende apparaten maakt "pci device" nog de meeste kans een bedrade netwerkkaart te zijn, zo op eerste blik.
PS3: Ik neem hier aan dat er (behalve misschien die 1394 adapter) er geen Netwerkadapters worden genoemd in Apparaatbeheer.

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
maar ik werk nu op laptop want op pc heb ik dus geen internet ; link van HP moet je installeren, kan dit niet downloaden om op andere pc te zetten.
Tsja, dat klopt natuurlijk, had ik even niet aan gedacht :(

Welke uit DEZE lijst is het?
(Wel even op Doorgaan en alle resultaten bekijken klikken).

Groeten Marcel
 
Laatst bewerkt:
Dank Thijs,
heb dit gedaan ; is Nvidia 6100 ; maar de driver die ik daarvoor op Geforce site vind staat al op pc.
Alles werkt behalve internet ; ik heb zojuist met HP gebeld, en kreeg te horen dat ze telefonisch geen ondersteuning geven voor pc's ouder dan vijf jaar !! Prima service !!
Zal hier nog wat verder hulp vragen, sorry hé ! maar ik wil absoluut dat ding aan de praat krijgen.

via dxdiag vind ik wel Nvdia 6150 Geforce 430

misschien verkeerde driver geïnstalleerd ?
 
Laatst bewerkt:
Je hebt nu de VEN en DEV opgevraagd van je NVIDIA 6100 videokaart.
Je zult de VEN en DEV op moeten vragen van je LAN adapter of die van een onbekend apparaat die dan waarschijnlijk je LAN adapter is.

Heb je geen USB wifi stick waarmee je even tijdelijk internet kunt krijgen?

Groeten Marcel
 
Laatst bewerkt:
a. Staat de Ethernet adapter niet uitgeschakeld in de BIOS? Check dit.
b. Er staan (behalve misschien nu die 1394 adapter) nu geen geen apparaten in de sectie Netwerkadapters in Apparaatbeheer?
c. Geef ons even alle VEN_xxxx en DEV_yyyy waarden van alle apparaten die nu blijkbaar geen driver hebben.

Tijs.
 
Ja Marcel, thanks
heb dit gedaan, en als ik op de goeie kom krijg ik interne serverfout !!!! t'is mijn dag niet .......
 
Je bedoeld met goeie de HP website of kun je helemaal niet internetten nu?

Groeten Marcel
 
Ven 10 DE Dev 03EF is van pci brugapparaat pci device en sm buscontroller

er staat alleen IEEE 1394 host controller ; geen ander apparaat
 
Ja Marcel ik heb internet op laptop ; op pc HP a 6000 krijg ik geen verbinding.
 
Hallo Dnties,
ik kijk in Bios, maar zie nergens ethernet adaptor staan, ....
 
Ok, een link suggesties voor (chipset-)drivers, incl. de netwerkkaartdriver:
link1
link2 (in essentie dezelfde link als link1, als alternatief).
directe download-link (als alternatief voor link1 en link2)

Ik neem dan gewoon even aan dat de ethernet adapter gewoon ingeschakeld is (lijkt me ook het meest logisch).

Succes,

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
ik probeer het nu effen .......

ik laat je iets weten ok ?

thanks thanks, hoop dat het lukt
 
Zou moeten lukken. :)

Want in nvnetbus.inf staat je ethernet adapter genoemd:
%nvnetbus.DeviceDesc%=nvnetBus_Device, PCI\VEN_10DE&DEV_03EF

Mijn verwachting is dat alle apparaten die nu geen driver in Apparaatbeheer hebben na installatie van de chipset driver er wel een hebben.

Tijs.
 
Laatst bewerkt:
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan