Site niet in het midden

Status
Niet open voor verdere reacties.

renscrone

Gebruiker
Lid geworden
20 nov 2009
Berichten
20
hallo, ik heb een site gemaakt met microsoft publisher alleen als ik die website bekijk met IE dan zie ik die aan de linkerkant en niet in het midden hoe krijg ik die site in het midden?
alvast bedankt rens
 
Topic titel aangepast, en vraag verplaatst naar sectie HTML.
 
om welke site gaat het.
of heb je een code of zo?
 
hoi het gaat om www.exilclub.com
heb hem via microsoft publisher gemaakt omdat ik er geen verstand van heb
maar zal het mooier vinden als de site in het midden staat
 
Krijg je nooit in het midden, vermits overal absolute gebruikt wordt.

Code:
style='position:[B]absolute[/B];z-index:5;
[COLOR="Red"]left:178px;top:94px[/COLOR];width:582px;height:962px

:cool:
 
absolute betekent in dit geval dat je het op 'n vaste plek op het scherm hebt gezet: links.

Publisher heeft dit overvol gestopt met code die alleen in Internet Explorer werkt. Code is eigenlijk 'n te mooi woord: het is pure bagger. De validator die de code controleert geeft 319 fouten aan, alleen in de html. En, heel schattig, als toegift 1 waarschuwing.

Het probleem met Publisher (en FrontPage en Word) is dat deze code maken die vaak alleen in Internet Explorer (goed) werkt, en dan vaak al niet meer in IE 8. Daarnaast is de code dermate onoverzichtelijk, dat er met de hand gewoon niets in te verbeteren valt. Kijk maar 'ns in 'n browser naar de bron van de pagina bij jou, en vergelijk die maar 'ns met 'n willekeurige andere pagina.

Feitelijk kun je maar één ding doen: helemaal opnieuw beginnen met 'n programma dat wel bedoeld is om goede sites mee te maken voor élke browser.

Nou is het enthousiasme daarvoor vaak niet erg groot. Misschien - heel misschien - zou het volgende kunnen werken, maar ik garandeer niets.
Ergens in die ongelooflijke warboel van code staat het volgende (op de pagina waarvan je de link gaf), gelijk onder <body> (denk ik):

HTML:
<div style='position:absolute;width:7.-71in;height:11.0156in'>
(Dit is werkelijke onzinnige code. 11.0156 inch, hebben ze daar bij Microsoft 'n schuifmaat? Dit is op minder dan 1/1000 mm. precies. 7.-71in werkt niet, is gewoon compleet fout.)

Verander dit in:
HTML:
<div style="position: relative; width: 790px; margin: 0 auto; height: 11.0156in;">

Ik laat die idiote hoogtemaat staan, want daar durf ik niet aan te komen, anders stort alles misschien in elkaar.
Op de pagina onder de Nederlandse vlag zie ik hetzelfde staan, dus daar kun je hetzelfde proberen, dus ik neem aan op al je pagina's.
In Firefox staat hij nu in het midden. Maar het kan prima zijn dat als je 'n letter toevoegt of weghaalt de hele zaak weer misgaat.
Ik weet ook niet of dit in elke browser gaat werken, want er mist 'n geldig doctype (dat vertelt de browser wat voor taal het is en zo). Je kunt echter geen goed doctype toevoegen, omdat Microsoft er z'n eigen in heeft gezet, en zonder dat foutieve werkt niets meer.

(Mocht ik trouwens wat narrig overkomen: sorry. Dat is niet tegen jou gericht, maar tegen dit soort programma's. Mensen stoppen er zeeën van tijd in en dan kun je keer op keer vertellen dat ze beter helemaal opnieuw kunnen beginnen. Dat is gewoon jammer.)
 
Laatst bewerkt:
hoi zou je mij kunnen vertellen dan welk programma ik wel moet gebruiken want die makkelijk werkt als je negerns verstand van heb!!
 
Daar ben ik eigenlijk niet echt in thuis, omdat ik vrijwel alles 'met de hand'. doe.
Kompozer is gratis, open source en schijnt wat gebruiks(on)gemak betreft vergelijkbaar te zijn met het ooit populaire FrontPage. (Het is de opvolger van nvu, maar vanwege eigendomsrechten heeft het 'n andere naam.)
Hier wat links erover:
http://www.css-voorbeelden.nl/links.html#a-ger-wysiwyg

Mogelijk komen hier nog reacties van mensen die daar meer in thuis zijn. 't Is wel verstandig dat even te vragen, want lang niet elke gratis of betaalde editor is goed. Als er geen andere reacties komen, zou ik nog even m'n vraag opnieuw stellen met als onderwerp dat je op zoek bent naar 'n wysiwyg-editor (what you see is what you get).
 
mag ik misschien toch even de toevoeging maken dat het heel weinig moeite is om een beetje html te leren? genoeg goede websites ook!

ik heb laatst iemand in 2 middagjes genoeg html geleerd om een betere website te maken dan whatever ze uit zo'n WYSIWYG kreng kreeg....
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan