• Privacywetgeving
    Het is bij Helpmij.nl niet toegestaan om persoonsgegevens in een voorbeeld te plaatsen. Alle voorbeelden die persoonsgegevens bevatten zullen zonder opgaaf van reden verwijderd worden. In de vraag zal specifiek vermeld moeten worden dat het om fictieve namen gaat.

Waarde uit matrix retourneren

Status
Niet open voor verdere reacties.

Sam41

Nieuwe gebruiker
Lid geworden
12 apr 2020
Berichten
1
Beste forum-leden,

Sinds kort woon ik alleen en wil ik graag mijn financiën bijhouden.
Om dit te doen, wil ik graag categorieën en subcategorieën (automatisch) toekennen aan uitgaven/inkomsten op basis van een matrix.
Deze matrix van strings die mogelijks kunnen voorkomen, zal in de toekomst enkel groeien.
Vandaar wil ik deze matrix flexibel en overzichtelijk houden.

Bij elke transactie wordt er info gemeld die de aard van de inkomsten of uitgaven kan identificeren.

In de bijgevoegde excel heb ik in het eerste tabblad een manier gevonden om het automatisch te doen met volgende functie:
=ZOEKEN(1000;VIND.SPEC($B$9:$B$10;B3);$C$9:$C$10)
Op deze manier zal ik op termijn veel rijen nodig hebben en is de matrix niet meer overzichtelijk.
In tabblad twee heb ik een matrix opgesteld waar ik mee zou willen werken.
Jammer genoeg kan ik hiervoor bovenstaande formule niet voor gebruiken omdat de resultaatvector niet dezelfde afmetingen heeft als de zoekvector.

Hopelijk kunnen jullie me helpen.
Alvast bedankt!

Groeten,
Sam
 

Bijlagen

Ik heb geen idee wat je nu wilt bereiken; ik zou in eerste instantie vert.zoeken adviseren, maar dan moet ik wel weten wat je nu wilt vinden :).
 
Het is ook geen matrixformule; kan gewoon met Enter ingevoerd worden.

Maak een intelligente tabel.
Dan wordt het zoiets:
Code:
=ZOEKEN(1000;VIND.SPEC(Tabel1[Kolom1];B3);Tabel1[Subcategorie])
Bij het extra toevoegen van rijen aan de tabel blijft de formule zijn werk doen zonder het aan te passen.
 
Voor het bijhouden van een kasboekje kan je beter de data gestructureerd vastleggen.

In de tabel voer je de datum, de categorie en de subcategorie in. Met een draaitabel kan je dan gewenste overzichten maken.
 

Bijlagen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan