WINXP start heel traag op !!

Status
Niet open voor verdere reacties.

frankdubbe

Gebruiker
Lid geworden
28 mrt 2008
Berichten
888
Na een format start win xp heel traag op.
Eerst komt het scherm met de zwarte achtergrond en witte letters
Daarna verschijnt het windows logo erg vaag en het word na 10 minuten dan helder zoals het hoort.
Een maal dit voorbij is werkt de pc PERFECT.
maar voor we daar zijn kan ik een bad nemen en een koffie drinken !!
dank u
 
Heb je alle stuurprogramma's geïnstalleerd? Check dat d.m.v. [windowstoets & r] ➟ typ: devmgmt.msc
Kijk hier als je gele kruisjes ziet staan..
(Behalve ontbrekende (de gele kruisjes) kunnen ook imcompatibele en verouderde stuurprogramma's een oorzaak zijn)
 
Laatst bewerkt:
Bij meerdere PC's die zo op het eerste gezicht niet of nauwelijks meer functioneerden of heel traag opstarten heb ik gezien dat de veroorzaker een all-in AV-pakket was, meestal die van Norton of Mcafee. De oplossing daarvoor is heel eenvoudig: verwijder het betreffende AV-pakket (is vaak nog een hele klus; daar is vaak een speciale removal tool voor nodig die van de web site van de leverancier gedownload kan worden) en vervang dat door een paar gratis pakketten.

Als firewall de standaard van Microsoft, die doet zijn werk uitstekend.
Als permanente av-bescherming: AVAST free of AVG free
Maar geen enkel av-pakket houdt alles tegen. Daarom is het ten zeerste aan te raden om naast de permanente AV-controle ook nog twee andere AV-pakketten te hebben die op ad hoc basis (wekelijks) een controle doen.
Voor de wekelijkse en ad hoc controle: Malwarebytes Antimalware en Emsisoft Antimalware
Voor de downloadlinks zie: http://www.sr-pc-hulp.nl/links.htm
Voor meer info over (wekelijks) onderhoud van uw PC : http://www.sr-pc-hulp.nl/Wekelijks onderhoud.pdf


Ook is het de moeite waard om te kijken wat er nu precies opstart samen met de Windows start-up en wat voor een software er de laatste tijd geïnstalleerd is.
Een handige tool daarvoor is CCleaner
Hier te downloaden: http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

Start CCleaner en druk dan op het icoontje “gereedschap”
De optie “Deinstalleer programma’s”laat zien wat er allemaal aan software geïnstalleerd is. Druk op het tabje “installatiedatum” om te sorteren op installatiedatum om te zien wat er de laatste tijd is geïnstalleerd en verwijder dat dan als het iets is dat er niet thuis hoort.

Druk vervolgens de optie “Opstarten” om te bekijken wat er allemaal mee opgestart wordt als Windows start. Het meeste van wat daar opgestart wordt is overbodig en kan dus uitgeschakeld worden.

Hier een paar waarschuwingen/opmerkingen:
1- Bij het installeren van bovenstaande software ALTIJD KIEZEN VOOR HANDMATIGE INSTALLATIE en niet de automatische/aanbevolen installatie omdat anders er allerlei dingen mee geïnstalleerd worden die u helemaal niet wilt.
2- Zet alle vinkjes uit bij installatie en laat alleen dat aangevinkt staan dat u echt nodig heeft. De rest is overbodige troep. Haal ook vinkjes weg bij alle extra’s en try-outs e.d. die aangeboden worden.
3- Bij het werken met CCleaner, zoek dan eerst uit wat bepaalde software is (m.b.v. Google of zo) alvoersn deze zomaar te uit te zetten.
4- Kies bij CCleaner altijd voor “Uitzetten” en liever niet voor “Verwijderen” want dan kan dat later altijd weer aangezet worden als blijkt dat het toch nodig is.
 
frankdubbe ,koop eens een keer een goeie pc ,je hebt met deze constant problemen:D
 
Hahaha!!!!! Ik heb 2 zeer goede Pcs maar het zijn altijd de Pcs van Kennissen die voor kopzorgen zorgen en idd Ik versta niet waarom die mensen nog aan een Pentium 4 of ouder gekluistert zitten.
En als antwoord op uw vraag is het antwoord van mijn vrienden , het is maar voor mails en FaceBook
en inderdaad hoe ouder de Pc hoe meer miserie !!!
 
Wel bij met alle Windows Updates.
Wordt er achjter de schermen niet heel veel opgehaald?
Ook bij met sp3?
 
Ik zie dat als ik met driver detective de drivers terug zet dat ik het voor heb dat winxp traag laad
Ik heb het niet zonder de drivers
Ik mis de audio driver
netwerk controller
sm bus controller

als ik de driver Backup terug plaats heb ik het voor !!!
 
Neen niet opgelost hoor !!!
Ik zal wss nog vragen hebben want ik weet niet wat juist vd driver backup de fout veroorzaakt ??
 
Op de site van de fabrikant is niks te vinden omtrent de juiste drivers.
 
Welke fabrikant is dat?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan Onderaan