Bij meerdere PC's die zo op het eerste gezicht niet of nauwelijks meer functioneerden of heel traag opstarten heb ik gezien dat de veroorzaker een all-in AV-pakket was, meestal die van Norton of Mcafee. De oplossing daarvoor is heel eenvoudig: verwijder het betreffende AV-pakket (is vaak nog een hele klus; daar is vaak een speciale removal tool voor nodig die van de web site van de leverancier gedownload kan worden) en vervang dat door een paar gratis pakketten.
Als firewall de standaard van Microsoft, die doet zijn werk uitstekend.
Als permanente av-bescherming: AVAST free of AVG free
Maar geen enkel av-pakket houdt alles tegen. Daarom is het ten zeerste aan te raden om naast de permanente AV-controle ook nog twee andere AV-pakketten te hebben die op ad hoc basis (wekelijks) een controle doen.
Voor de wekelijkse en ad hoc controle: Malwarebytes Antimalware en Emsisoft Antimalware
Voor de downloadlinks zie:
http://www.sr-pc-hulp.nl/links.htm
Voor meer info over (wekelijks) onderhoud van uw PC :
http://www.sr-pc-hulp.nl/Wekelijks onderhoud.pdf
Ook is het de moeite waard om te kijken wat er nu precies opstart samen met de Windows start-up en wat voor een software er de laatste tijd geïnstalleerd is.
Een handige tool daarvoor is CCleaner
Hier te downloaden:
http://www.filehippo.com/download_ccleaner/
Start CCleaner en druk dan op het icoontje “gereedschap”
De optie “Deinstalleer programma’s”laat zien wat er allemaal aan software geïnstalleerd is. Druk op het tabje “installatiedatum” om te sorteren op installatiedatum om te zien wat er de laatste tijd is geïnstalleerd en verwijder dat dan als het iets is dat er niet thuis hoort.
Druk vervolgens de optie “Opstarten” om te bekijken wat er allemaal mee opgestart wordt als Windows start. Het meeste van wat daar opgestart wordt is overbodig en kan dus uitgeschakeld worden.
Hier een paar waarschuwingen/opmerkingen:
1- Bij het installeren van bovenstaande software ALTIJD KIEZEN VOOR HANDMATIGE INSTALLATIE en niet de automatische/aanbevolen installatie omdat anders er allerlei dingen mee geïnstalleerd worden die u helemaal niet wilt.
2- Zet alle vinkjes uit bij installatie en laat alleen dat aangevinkt staan dat u echt nodig heeft. De rest is overbodige troep. Haal ook vinkjes weg bij alle extra’s en try-outs e.d. die aangeboden worden.
3- Bij het werken met CCleaner, zoek dan eerst uit wat bepaalde software is (m.b.v. Google of zo) alvoersn deze zomaar te uit te zetten.
4- Kies bij CCleaner altijd voor “Uitzetten” en liever niet voor “Verwijderen” want dan kan dat later altijd weer aangezet worden als blijkt dat het toch nodig is.